Umělecká

Kterak Tez čmáranici čmárala

7. října 2015 v 19:36 | Tez
Po delší době jsem dostala chuť něco načmárat. A tak jsem šla čmárat. Čmárala jsem, čmárala, až jsem dočmárala už věky rozečmárané rádoby veledílo. Nakonec to žádné veledílo není, jen další čmáranice. Ale líbí se mi, to zase jo.

Kliknout na tlačítko "Celý článek" doporučuje jedenáct z deseti čmárajících Tez.

Art diary 0.6

5. srpna 2015 v 12:23 | Tez
Po dlouhé době "nové" čmáranice. Všichni plesejme!

Zkusila jsem něco trochu jiného. Obvykle nekreslím takovéhle, dejme tomu, abstraktní kresby, ale musím vám říct, že mě to začalo neskutečně bavit.


Tenhle obrázek jsem kreslila před pár měsíci. Měla jsem po dlouhé době chuť vytáhnout z penálu své pastelky. Nakonec vzniklo tohle. Možná vás to překvapí, ale ta kresba něco vyjadřuje. Udělala jsem totiž takový trochu jiný Jin Jang znak. Vidíte to? A pokud si myslíte, že je to náhoda, tak ne, kupodivu není. Opravdu jsem to zamýšlela.

Art diary 0.5

5. dubna 2015 v 20:30 | Tez
Páni, to mi to optimistické psaní ale jde, že? S novými články jako by se roztrhl pytel.

Nedávno jsem zjistila něco velice zajímavého. Něco zajímavého ohledně mého výtvarničení - konkrétně kreslení.

Čmárání se věnuju už poměrně dlouho. Vlastně od malička. Lidé mi vždycky říkali, že mám talent a to mi samozřejmě lichotilo. Dneska už to tak ale neberu, protože mi došlo, že talent není všechno. Talent zkrátka a dobře nestačí.

Když máte na něco nadání, je to fajn. A víte, co je ještě víc fajn? Když máte na něco nadání, baví vás se tomu věnovat a ještě jste ochotní dělat něco pro to, abyste se v tom zdokonalili. Přečetli jste si pozorně předešlou větu? Doufám, že ano a pokud ne, tak si ji přečtěte znovu, protože ať se vám to líbí nebo ne, to je ten klíč k úspěchu. Klíč k úspěchu v čemkoli, ne jen v kreslení.

Nečekejte, že budete v něčem mistři jen proto, že na to máte talent. Možná před ostatními chvíli setrváte, ale věřte mi, že pokud nebudete ochotní se zdokonalovat, předběhnou vás jiní. Klidně i ti bez nadání. Klidně i ti, kteří byli na začátku úplnými nulami. Předběhnou vás zkrátka ti, kteří se snažili a nevzdali to hned po prvním neúspěchu. Prostě se s tím musíme smířit - nic nejde samo. Talent je určitě fajn mít, ale nakonec to všechno stejně závisí jen na vás a na tom, jak moc jste ochotní se v něčem zlepšit.

Až rozkliknete celý článek, určitě pochopíte, proč jsem tohle všechno psala.

Art diary 0.4

14. března 2015 v 18:25 | Tez
Po dlouhé době se opět hlásím. Jsem živá, zdravá, jen tak trochu bez témat na články a bez síly na jejich vymýšlení. Proto dnes taky publikuju další ze svých výtvorů. Tentokrát kresbu. (Aneb nevíš-li, co psát, zaspamuj je svejma čmáranicema.)

Je to obrázek starý asi dva měsíce. Chtěla jsem ho publikovat jen pár dní po jeho dokreslení, ale nějak z toho sešlo. Už ho ani nemám doma. Darovala jsem ho jedné mé kamarádce, která miluje vlky a byla z něj nadšená.

Kresba je kreslená tužkou. (Což není tak těžké poznat. Píšu to spíš pro úplnost mého žvatlání.) Ehm, jo, a tady bych asi skončila. Možná jsem ještě použila černou magii, ale už jsou to dva měsíce... Pff, snad ode mě nečekáte, že si to budu pamatovat.

Art diary 0.3

14. října 2014 v 16:36 | Tez
Helou!
Už zase mi došly nápady na články. -.- Hm, jak nečekané! No, nedá se svítit, jdu vám ukázat další ze svých výtvorů.

Tentokrát to vlastně bude kresba. Je dělaná fixem a kreslila jsem ji už před prázdninami, takže se jedná o trochu starší dílo... Inspirovala jsem se jedním obrázkem z we♥it, takže ne, nevymyslela jsem to sama. Kresbu mi pár človíčků pochválilo, ale byli to opravdu jen ti nejbližší, protože své obrázky lidem moc neukazuju (radši).


Kreslila jsem to na úplně normální čtvrtku formátu A4, ale v editoru na počítači jsem to ořízla, aby tu nebyl mega velký obrázek. :)

Doufám, že se vám kresba líbí. Svoje názory a pocity mi rozhodně napište do komentářů, i kdyby neměly být pozitivní. Sama jsem si vědoma toho, že se nejedná o dokonalou kresbu a je zkrátka jasné, že s kritikou musím počítat. :) Mějte se famfárově!

P.S. - Kdybyste to nepoznali, tak to mají být sovičky v takovém tom jin jang znaku. :D

Art diary 0.2

28. září 2014 v 19:35 | Tez
Ahoj!
Ano, ano, je to tak. Opět jsem tu s nějakým tím novým výtvorem. (Teď vám nechám chvilku na to ječení a skákání, protože jste se všichni určitě nemohli dočkat mého nového výrobku. Ach, jak dobře vás znám. Úžasné! Měla bych si za odměnu vzít čokoládu...)

Včera mě přepadla tvořivá nálada, a tak jsem se pustila do stromu z tenkého drátku a minimálně miliardy korálků... Asi po čtyřech "větvích" jsem už chtěla skončit, ale tak nějak jsem si uvědomila, že už mě nebaví věci jen rozpracovat a nedodělat, takže jsem pokračovala a večer jsem měla hotovo. Nemůžu říct, že by to bylo nějak extrémě náročné, ale určitě to dalo zabrat časově. ;)Doma už se mi nějakou tu dobu povaloval kamínek, který jsem chtěla původně jenom nějak ozdobit, ale vznikl z toho stromeček. Myslím si, že se to k podzimu skvěle hodí. :)


Není to moc dlouhý článek, ale obávám se, že to tu teď takhle zkrátka bude vypadat... Každopádně moc děkuju za všechny komentáře a návštěvy, protože to je něco, co mi dokáže úplně rozjasnit den. Určitě znáte ten úžasný pocit, když se vám načte váš blog a vidíte, že vám tam někdo zanechal komentář, že? Je to zkrátka k nezaplacení a já si toho strašně moc vážím. Opravdu děkuju!

P.S. - Byly tu ještě takové kytičky z korálků, ale rozhodla jsem se, že si je schovám do zásoby, abych mohla blog zaplácávat podobnými články, až nebudu mít moc času. :D Z toho vyplývá, že je vidělo asi jen pár "šťastlivců", kteří budou určitě tak hodní a nebudou to řešit stejně jako vy ostatní. Díky! :)

Art diary 0.1 - Back to school

29. srpna 2014 v 11:07 | Tez
Čauky mňauky! (Bože! Proč tenhle pozdrav používam, když ho tak nesnášim?)
Ano, jsem tu zase, ale tentokrát s článkem do nové rubriky... Přes prázdniny jsem toho totiž docela dost vyrobila a chtěla jsem se o své výtvory s vámi podělit, takže jsem založila rubriku "Art diary".

*****************************************************************************************************

A co bych to byla za člověka, kdybych taky neudělala nějaký ten článek "Back to school", že? :D (Už vidím ty vaše rozjařené pohledny, protože vám zase další člověk připomněl, že už bude škola... Jste celí štěstím bez sebe, co? :D)Moje výtvarničení začalo úplně nevinným sloníkem...
 
 

Reklama