Úkolová

8) Proč jsi začala s blogem?

31. srpna 2015 v 18:52 | Tez
Rozhodla jsem se splnit další část challenge, protože po víc než roce už bych to vážně velice ráda měla z krku.

S blogováním jako takovým jsem se setkala v nějakých deseti letech. V té době jsem vlastní blog chtěla mít čistě jen proto, že mi to přišlo děsně khúl. Většina blogů, které jsem si kdy založila, fungovala tak dva dny. Proč? Obvykle mě to po těch dvou dnech přestalo bavit, nebo jsem se naštvala, protože jsem se nevyznala v nastavení. Ve třinácti, několik měsíců před tím, než jsem si založila blog, na kterém se právě nacházíte, jsem u jednoho blogu vydržela asi 14 dní. A to byl úspěch. Yeah a ou maj Gott, byla jsem fakt hustá, jen co je pravda. Ten blog vlastně ještě existuje společně s jedním dva-dny-fungujícím. Odkazy? Ani nápad! Na takové ztrapnění se nejsem psychicky připravena. Za dvě stě let možná. Musíte mi dát čas.

A proč jsem začala s tímhle blogem? Pokud si dobře pamatuju, vznikl ze dvou důvodů. 1) Měla jsem potřebu založit si další blog, což se mi od těch deseti let stávalo poměrně často. Občas jsem zkrátka dostala neskutečnou chuť začít svými rozumy, moudry a vůbec svou nesmírnou inteligencí obohacovat blogerský svět. 2) Potřebovala jsem se vypsat. Měla jsem nějaké problémy s kamarádkami a doufala jsem, že tady si budu moct vylít své bolavé srdíčko, a že se třeba najde někdo, koho budou výlevy pubertální holky zajímat.

To byla odpověď na otázku. Nic víc tu nehledejte, protože nic víc tu prostě nenajdete. Žádná virtuální lízátka, bonbony, čokolády ani nic podobného. Nemám na to totiž dost virtuálních peněz. Pardon.

7) Napiš 4 věci, které bys nikdy neudělala

8. srpna 2015 v 19:44 | Tez
Další bod z krátké, přesto nekonečné challenge.

Nikdy bych...

...si nedala cigaretu
Prostě ne! Fuj, fuj a ještě jednou fuj. Nechápu, jak si některé mé spolužačky a někteří spolužáci můžou tímhle už teď dobrovolně ničit zdraví. Přijde mi to jako naprostá hovadina a je to zkrátka něco, čím opovrhuju. Už jen pach toho kouře je odporný a radši ani nechci vědět, jak ta malá, hnusná, životy ničící a beroucí tyčinka chutná. Neomlouvám ani členy naší rodiny. Nejraději bych jim to zakázala. To ostatně udělat můžu, ale nejspíš by to stejně bylo k ničemu, protože jak víte, s něčím takovým se těžko končí. Stane se z toho nechutná závislost a tu já směle oželím. (Stejný názor mám i na ostatní drogy - je to svinstvo.)

...nikoho nešikanovala
Fyzicky bych nikoho šikanovat ani nemohla, protože se svými rozměry bych se spíš stala tou šikanovanou. Šikanovat někoho psychicky bych také nedokázala. Sesypala bych se z toho pravděpodobně dřív než ten, koho bych se rozhodla šikanovat. A proč bych to vůbec měla dělat? Nevidím v tom žádný smysl, zábavu. Přijde mi to spíš nelidské a hnusné.

...nesnědla pavouka/červa/dalšínechutněnechutnýživýnebomrtvýpotvory
Znáte Faktor strachu nebo nějakou podobnou americkou hovadinu? (Pardon, pokud se na to někdo koukáte. Klidně se koukejte, já vám to neberu. Sama jsem se na to jako menší dívala docela často, jen teď lituju času, který jsem u toho strávila.) Tam býval většinou úkol, kdy museli soutěžící buď ležet ve spoustě červů nebo podobných nechutných věcech, anebo museli nějaké nechutné věci jíst. Zásadně jsem při těhle úkolech přepínala na jiný program, protože to bylo odporné. Už jen když jsem se na to koukala, zvedal se mi žaludek. A pozřít to? Ani nápad. Snad jen kdybych umírala hlady, ale rozhodně ne jen tak se srandy nebo proto, že bych tím měla ostatním něco dokazovat.

...nepodrazila někoho, na kom mi záleží
Říká kamarádka. Když jsem se nad tím zamyslela, došlo mi, že je to pravda. Já nejsem člověk, který by měl kvanta kamarádů. Mám jich pár, ale zato ty nejlepší. A samozřejmě mi na nich záleží, to je jasné. Stejně tak mi záleží na rodině. Všichni tihle lidé pro mě znamenají hodně a kdybych je podrazila, ublížila bych tím nejen jim, ale i sobě, protože bych o ně nejspíš přišla. A to já nechci.

Ale znáte tu větu - nikdy neříkej nikdy. V životě se toho může hodně semlít a člověk nikdy neví, co se může stát. Abych řekla pravdu, jako první mě napadlo "Nikdy bych nikoho nezabila.", jenže co když se někdy ocitnu v situaci, kdy bych musela někoho zabít proto, abych zachránila životy mnoha dalších lidí, nebo život někoho, na kom mi záleží? No jo, to jsem celá já, nad vším moc přemýšlím, všechno moc domýšlím. Radši půjdu tu divnou myšlenku vyhnat z hlavy...

6) Piš o svých oblíbených školních předmětech

7. června 2015 v 17:24 | Tez
Zdravím!
Abych byla upřímná, tak jsem úplně zapomněla na to, že vlastně plním challenge. (Jo, Tez, ty jsi taková šikulka!) A když už jsem tedy u té upřímnosti, tak vám musím upřímně říct, že se mi do tohohle článku moc nechce.

Ale co bych pro vás neudělala, že?

1) Matematika
"Jako vážně?! Tebe baví matika? Tak ty jsi teda slušně ujetej kokos."
Ano, zkrátka mě to baví. Baví mě počítat a baví mě přemýšlet. Navíc moje mamka matematiku učí, takže je tak trochu těžké matiku nenávidět.

2) Čeština
Čeština mě začala vyloženě bavit až nedávno. Musím ale přiznat, že je to hlavně kvůli učitelce, kterou máme. Tak nějak k ní vzhlížím, protože mi připadá jako dost inteligentní a chytrý člověk. Jen nevím, proč jsem na to přišla až teď, když nás učí už od primy. Pravda, když nemá dobrou náladu, je schopná vás setřít opravdu drsným "vtipem" nebo potopit u zkoušení, aniž byste jí něco provedli. Ale jinak je fajn. Vážně. (Nemáte ponětí, jak moc mě potěšilo, že mi dala ze slohu jedničku podtrženou a napsala mi k tomu "perfektní". Chápete to? Ne žádné "pěkné" nebo "velmi pěkné", ale "perfektní". Až skončí škola, tu dvojstránku si vytrhnu a pověsím na nástěnku. Možná.)

3) Chemie
Jakmile jsem chemii začala trochu chápat, začala mě i bavit. Mám ráda počítání a názvosloví, i když je pravda, že podvojné soli jsem zatím ještě nějak nestihla pochytit. Ani teorie mi nijak zvlášť nevadí. Je to prostě fajn.

4) Informatika
Informatika mě začala bavit teprve, když jsme dostali jiného učitele a začali jsme konečně dělat něco trochu složitějšího na počítači (respektive něco jiného než prezentace v Powerpointu). Učitel, kterého jsme měli minulý rok, byl, řekněme, zvláštní. On tomu všemu opravdu rozuměl, ale abyste při hodině něco pochytili, museli jste dávat vážně pozor a ještě sedět přímo u katedry, protože rozeznat ten jeho šepot od šumění větru v korunách stromů stojících u školy, byla vážně fuška.

A potom klasika - výtvarka. U mě nejen proto, že se při těhle hodinách dá skvěle flákat nebo se učit na testy a zkoušení. Pokud čtete můj blog trochu déle, jistě jste postřehli, že ráda kreslím a celkově tvořím, takže je to asi jasné.

Abych byla upřímná, tak vyloženě proti srsti je mi snad jen němčina a náš učitel biologie, jinak všechno tak nějak přežiju. Kdybych byla stále jen otrávená z toho, že vlastně musím chodit do školy, uškodila bych tím jen sama sobě. Ať se mi to totiž líbí, nebo ne, stejně tam budu muset docházet, tak si to snad nebudu dělat zbytečně nepříjemnější, ne? I tak ale přiznávám, že kolikrát se mi tam, stejně jako většině normálních smrtelníků, taky nechce. Když už tam ale jsem, nikdy mi to nepřijde tak hrozné jako ve čtvrt na sedm ráno, když jsem v zrcadle zahlédla odraz opuchlého, nepatrně zfetovaně vypadajícího individua.

A jaké jsou vaše oblíbené školní předměty?

5) Vyber 10 obrázků, které tě na we♥it zaujmou

1. října 2014 v 22:20 | Tez
Zdravím!
Je tu další část challenge... Naprosto nejodfláknutější část z téhle výzvy. -.- Když jsem si ta témata vybírala, tak mi tohle přišlo jako skvělý článek na odreagování, ale teď mi to přijde jako neskutečná sra hovadina. Ani nevím, co byste k tomu měli psát za komentáře, takže je skryju a ušetřím vás psaní trapných vět typu: "Moc pěkné obrázky! Nejvíc se mi líbí první a poslední." (Och, nemusíte mi děkovat!)

>> Odkaz na moje weit <<


No není to roztomilé?

4) Vypiš svoje závislosti

7. září 2014 v 22:15 | Tez
Nazdárek!
Dneska jsem sice chtěla napsat nějaký deníčkovský článek, ale nemám na to moc náladu, tak jsem si řekla, že splním další část výzvy.

>> Ehm, do dneška jsem si myslela, že na ničem nejsem vyloženě závislá, ale jak ten článek pomalu vymýšlím, mám pocit, že bych se měla jít léčit. :D <<

1) Hudba
Miluju ji! Život bez hudby je na nic. Sice se při jejím poslouchání nedokážu soustředit na moc věcí, ale každý den si najdu chvilku na to, abych si lehla do postele a pustila si svoje nejoblíbenější písničky.
No, a potom je tu moje zpívání. Ne, tohle vám opravdu nepřeju zažít. Zkrátka si to skřehotám úplně mimo nějaké posluchatelné tóny a i když to slyším, tak prostě skřehotám dál. Jde to se mnou z kopce...

2) Jídlo
Jím ráda a jím hodně, i když je celkem fuška o tom někoho přesvědčit, protože jsem pro všechny spíš anorektička. -.- Jenže já nejsem vychrtlá, to jenom všichni koukají na moje ruce a prsty, které mám jako párátka (po mamince). Jím ale opravdu ráda. Vychutnávám si výborné jídlo od mojí babičky a mamči a jsem zkrátka šťastná. :) Ať si každý říká, co chce. Jsem jedlík a nestydím se za to!

3) Vyber 10 svých momentálně nejoblíbenějších písniček

23. srpna 2014 v 11:36 | Tez
Zdravím!
Rozhodla jsem se, že napíšu další část challenge, protože tu ty písničky mám připravené už delší dobu. Některé jsem tedy ještě změnila, ale to je jedno.
Jen se omlouvám, že nadpis článku se přesně neshoduje se zadáním, ale přišlo mi to už moc dlouhé, tak jsem od toho odsekla tu druhou část... Každopádně správně to má být takhle: "Vyber 10 svých momentálně nejoblíbenějších písniček a něco o nich napiš." Tak snad vám to moc nevadí a můžeme se vrhnout na tu hudbu. :)


Tomáš Klus - Napojen


Ta písnička má podle mě úžasný text. Mě osobně to teda vždycky pomůže vzpamatovat se a říct si, že "Přes všechny pochyby život je krásný" a "Svět je MÁ továrna na sny". :)

2) Jakou zemi bys chtěla navštívit a proč?

26. července 2014 v 18:46 | Tez
Zdravíčko!
Dneska tu máme druhou část challenge. Nebudu to tady nějak okecávat, protože vás to asi ani nezajímá... Takže radši začnu, abych vás ušetřila mých nudných keců, které píšu vždy na začátku článku. (Hurej!)
Mojí vysněnou zemí, do které bych se chtěla podívat, je Norsko. Hm, to šlo rychle. První část otázky je zodpovězena, ale já se musím vrhnout i na tu druhou půlku, takže začnu asi takhle: Na myšlenku, že bych mohla Norsko navštívit, mě přivedla mamka. Ptáte se jak? No, ona v Norsku byla, když studovala vysokou. Říkala, že je to tam opravdu krásné. Neměla na mysli nějaká velká města, ale přírodu. Je to tam prý úplně jiné než tady. Já jsem si i hledala různé informace na internetu, protože mě to vážně zajímalo. Najdete tam převážně hory, hodně vodopádů a fjordy. Nejvíc mě ale zaujala trollí značka. :D Jakožto zapřísáhlý troll si samozřejmě myslím, že si zasloužíme být vyobrazeni na značkách! Ale konec "srandiček"... Pro Norsko je troll takový symbol. Dočetla jsem se, že si tam turisté dokonce staví trolly z kamenů. Z toho popisu jsem pochopila, že je to něco jako sněhulák a musím říct, že bych si taky chtěla postavit svého trollíka.
Teď ale k přírodě. Psala jsem, že je tam hodně hor, vodopádů a fjordů. Slovo fjord mi mamka vysvětlila jako "nějaký záliv". :D Bohužel jsem si s maminčiných "odborným" výkladem nevystačila, takže jsem opět hledala na internetu a našla jsem toto: "Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv." (Citovala jsem wikipedii.)
Už takhle mi to přijde zajímavé a když k tomu přidám ty vodopády a fakt, že jsem v životě na vlastní oči ani vodopád, ani žádný fjord neviděla, láká mě to tam ještě víc.
Ne všechny důvody, proč chci do Norska, se dají pořádně vysvětlit. Mám v sobě prostě nějakou takovou touhu vidět to tam na vlastní oči... Snad mě chápete. :)
No, tak to by bylo asi všechno. Díky tomuto článku jsem vás mohla seznámit s jedním ze svých snů a budu opravdu moc ráda, když mi napíšete, kam byste se chtěli podívat vy. :)

>> V celém článku se ještě můžete pokochat dokonalými fotkami. <<

1) Napiš o sobě 20 základních informací

22. července 2014 v 16:54 | Tez
Ahojte!
Tak tu máme první část mé challenge. (Jooo, všichni plesejme!) Nebudu to moc protahovat, protože ani nevím, co bych tady měla psát... :D Takže si držte klobouky a hurá na to!

1) Narodila jsem se v roce 2000.
2) Jsem docela trpaslík... Měřím jen 162 cm, ale nijak zvlášť mi to nevadí. :)

>> Okay, okay! Nejsem trpaslík, tak mě nechte žít. :D Mně osobně to taky nepřijde nějak extra málo, ale jedna moje spolužačka mi pořád říká prcku a dělá si ze mě kvůli mé výšce srandu. No, očividně se to na mně podepsalo. :D Ale každopádně děkuju za takové komentáře. :) Docela jste mi tím zvedli sebevědomí a zlepšili náladu. Ale abych byla upřímná, myslela jsem si, že budete všichni reagovat na můj kladný vztah k matice a matematicko-logickým úlohám, ale očividně vás to nevyvedlo z míry, což mě těší. :D <<

3) Mám docela malou nohu. Kupuju si boty velkosti 37, 36 a mám dokonce i jedny 35. -.-
4) Mám modré oči, které mi plno lidí chválí a to mě strašně těší. :)
5) Mám tmavě hnědé vlasy.
6) Nejím koprovku, protože jsem se po ní ve školce pozvracela (ano, to jste všichni potřebovali nutně vědět :D).
7) Baví mě kreslení, i když netvrdím, že mi nějak moc jde. Prostě mě uklidňuje, když si vezmu tužku, jen tak si něco čmárám a je mi úplně jedno, že to nakonec nevypadá jako nějaké umělecké dílo.
8) Ráda fotím, i když nemůžu říct, že by mi to nějak obzvlášť šlo. Nemám ani pořádný foťák, ale i tak mě to neskutečně baví.
9) Ehm, jsem asi jediný člověk na téhle planetě, kterého baví matika a matematicko-logické úlohy.
10) Každý rok se účastním různých matematicko-logických olympiád (+ fyzikální olympiády).
11) Hraju 4 roky na kytaru, 6 let na sopránovou flétnu a na konci tohohle školního roku jsem se začala učit na altovku (to je taky flétna, jenom je o něco větší než sopránka a musím se na ní naučit jiný hmaty, takže už vidím, jak se mi to bude slušně plést).
12) Nemám ráda týmové sporty. Mnohem snesitelnější je pro mě gymnastika, plavání, běhání nebo jízda na kole.
13) Jsem hodně velký posera. V noci mě vyděsí každé vrznutí, klapnutí, šustnutí a vlastně skoro jakýkoliv zvuk. :D
14) Mám docela velký strach z pavouků, ale musím říct, že se to za poslední dobu docela zlepšilo... Už z nich nemám tak velkou hrůzu, ale pořád mi jsou nepříjemní.
15) Miluju poslouchání hudby a ráda si při tom prozpěvuju, i když vůbec neumím zpívat. :D
16) Mám jednoho staršího bratra.
17) Jsem jedlík, ale nevypadám na to.
18) Jo, jsem hubená a ne, nejsem jedna z těch holek, které říkají, jak strašně jsou tlusté jen proto, aby od svého okolí slyšely pravý opak. -.- Ale zase si mě nepředstavujte jako nějakou velkou tyčku. Jsem prostě normálně, zdravě hubená. :)
19) Nemaluju se. Nepoužívám make-up, řasenku, rtěnku, prostě nic. I když občas na sebe naplácám pudr nebo použiju trochu lesku na rty, ale tím moje "líčení" končí.
20) Chodím na gympl a příští rok (tedy po prázdninách) mě čeká kvarta (devátá třída).

Nezdá se to, ale vymyslet 20 faktů je vážně těžké...
Tak jo, to je pro dnešek všechno. Děkuju, že jste dočetli až sem a doufám, že jste se o mně dozvěděli něco nového. :)

10 questions challenge

21. července 2014 v 21:26 | Tez
Aloha!
V první řadě bych vám chtěla moc poděkovat za komentáře u minulého článku. :) Jen díky nim jsem našla nějakou challenge a vybrala jsem z ní body, které mě zaujaly. Některé jsem si i trochu upravila, tak abyste nebyli zmatení.
Asi bych vám ještě měla vysvětlit, proč budu mít jen 10 otázek a ne těch standartních 30. Je to proto, protože se mi některé otázky nelíbily, na některé jsem ani neznala odpověď a hlavně mi přijde, že třicet článků je na mě až moc a s mojí aktivitou bych to asi ani nedopsala... K dnešnímu dni tu mám něco málo přes dvacet článků, takže si můžete udělat obrázek o tom, jak dlouho by mi challenge s třiceti otázkama trvala. :D
Každopádně se mi tyhle body dost zamlouvají a myslím si, že by to mohlo být celkem fajn.

  • 1) Napiš o sobě 20 základních informací.
  • 2) Jakou zemi bys chtěla navštívit a proč?
  • 3) Vyber 10 svých momentálně nejoblíbenějších písniček a něco o nich napiš.
  • 4) Vypiš svoje závislosti.
  • 5) Vyber 10 obrázků, které tě na weheartit zaujmou.
  • 6) Piš o svých oblíbených školních předmětech.
  • 7) Napiš 4 věci, které bys nikdy neudělala.
  • 8) Proč jsi začala s blogem?
  • 9) Napiš 4 věci, které bys chtěla umět.
  • 10) Napiš 3 věci, které bys chtěla, aby se nikdy nestaly.

P.S. - Nejdou sem přidat komentáře, protože tenhle článek je čistě informační a myslím si, že není třeba je k němu psát. ;)
 
 

Reklama