Sebestředná

About me #2

16. února 2015 v 21:41 | Tez
Poslední "About me" jsem napsala před více jak rokem. Za tu dobu jsem se v určitých ohledech změnila, takže takový menší "update" by nemusel být na škodu.

Pokud byste se zeptali mých přátel a zároveň někoho z mé rodiny na to, jaká jsem, vím jistě, že odpovědi by se v mnohém lišily. Problém je v tom, že ani mí přátelé, ani nikdo z mé rodiny se mnou netráví 24 hodin denně. Jediná osoba, která je se mnou od rána do večera a následně od večera do rána, jsem já sama (a můj imaginární kluk Břetislav). Nikdo jiný nezná mé myšlenkové pochody, neví, nad čím obvykle přemýšlím, ani jak obvykle přemýšlím. Ze všech lidí, kteří žijí na téhle planetě, bych se zkrátka měla dokázat popsat nejlépe, jenže proč je to sakra tak těžké?!

Jsem spíš introvertní člověk. Obvykle nepociťuju nutkání vyrazit někam do společnosti a hledat si nové, děsně cool a super kamarády na celý život. Mám ráda svůj klid. Nedělá mi problém jen tak ležet v posteli a přemýšlet. Jsem snílek. Občas až moc velký. Obdivuji inteligentní lidi. Nedávno jsem si četla charakteristiku melancholika a překvapilo mě, že z opravdu velké části jsem se v ní našla. Jedna z vlastností (dá-li se to vlastností nazvat), která na mě ale neseděla, byl pesimismus. Mamka mi to sice nevěří, ale poslední dobou přemýšlím docela optimisticky. A je to fajn.

Tvrdit o sobě, že jsem sebevědomý člověk, by bylo značně přehnané, i tak mi ale nedělá problém občas se pochválit. Za poslední rok jsem se dokonce naučila samu sebe respektovat a mít se i docela ráda. Stále mám ale takové slabší chvilky, kdy se kouknu do zrcadla a nejraději bych si na hlavu nasadila papírový sáček. Stále také dokážu pochybovat o svých schopnostech, ale musím uznat, že jsem na tom bývala mnohem hůř.

Dokážu se vcítit do pocitů druhých a pokud je to v mých silách, ráda ostatním pomůžu. Nad vším hodně přemýšlím. Když mám špatnou náladu, dokáže mě naštvat i naprostá prkotina. Občas až moc řeším to, co si o mně ostatní myslí. Umím být taky pěkně protivná.

Miluju hudbu a kreslení, kterému se ale bohužel nevěnuju tak často, jak bych chtěla. Ráda taky vyrábím nejrůznější blbosti. Nemám ráda týmové sporty a jsem na ně úplně levá. Něco jiného je ale gymnastika. V poslední době jsem taky tak trochu přirostla ke kytaře.

A málem bych zapomněla... Od napsání prvního "About me" článku jsem vyrostla o čtyři centimetry. Všichni plesejme!

15 facts about me

24. září 2014 v 18:58 | Tez
Ahojda!
Už dlouho jsem nepřidala článek do rubriky "Myself", tak jsem si řekla, že udělám nějaké ty fakty. :) Myslím si, že články tohohle typu vás celkem baví, takže to tady nebudu moc okecávat a hurá na to!

>> Odkazy na první a druhé fakty. <<

1) Pokud jsou v hroznovém vínu pecičky, tak je vždycky vydloubávám. Nesnáším ten pocit, když do nějaké kousnu a sousto mi v puse zhořkne. To je fujky!
2) Věřím v Karmu. Nepřestávám věřit tomu, že všechny sviňárny se nám všem jednou vrátí.
3) Jsem nemehlo. Upustím každou druhou věc a dokážu zakopnout i na rovince. Rebel vole!
4) Dost často jsem sarkastická a ironická.
5) Jsem naprosto nefotogenický člověk. Na většině fotek vypadám jako šlupka od banánu nebo rozmáčknutý pomeranč. -.- (Jak to sakra všichni dělají, že na fotkách vypadají dobře?!)
6) Neumím si úhledně nalakovat nehty na pravé ruce. (Ano, jsem pravák.)
7) Umím čísla svých zdravotních kartiček. :D Číslo mé staré zdravotní kartičky, které umím už přes 2 roky: 80203111433385803038 a číslo nové zdravotní kartičky, které jsem se naučila asi před týdnem: 80203111432922115836. Heh, takovou ptákovinu se naučím za pár minut, ale slovíčka na němčinu se pořádně nadrtit nedokážu. -.-
8) Fascinují mě lidské oči. Neskutečně ráda si je na lidech prohlížím a kolikrát jsou první věcí, které si na člověku všimnu.
9) Určitě budu mít rovnátka a možná i brýle, ale vůbec mi to nevadí.
10) Nad vším moc přemýšlím a zkrátka nejsem taková, že bych hned všechno hodila za hlavu a prostě šla dál.

25 things about me

21. dubna 2014 v 20:05 | Tez
Hi unicorns! :D
Tak mě napadlo (kecám, viděla jsem to na jiných stránkách :D), že bych mohla napsat 25 věcí, které o mně asi nevíte. Nebudu to tady nějak složitě okecávat, takže: Pojďme na to! :)

1) Miluju studenou peřinu. Většina lidí má ráda už vyhřátou, ale já jsem letadlo!
2) Když si čistím zuby, tak chodím všude možně po bytě. Ano, normální lidé zůstávají v koupelně, jenže kdo tvrdí, že jsem normální?
3) Mám strach z pavouků. Fujky!
4) V noci se bojím chodit po bytě bez světla --> posera!
5) Nechávám všechno na poslední chvíli a pak mám deprese depky, že nestíham.
6) Vždycky koukam do ledničky, aniž bych pro něco šla a jsem schopná to opakovat třeba jen 5 minut po sobě (dělám to tak často, protože zkoumám, jestli se tam něco nezměnilo). :D
7) Jsem závislá na gumových medvídcích.
8) Nesnáším, když mi chce někdo "učesat vlásky".
9) A taky nesnáším, když mě někdo rozcuchá.
10) Někdy, když mi někdo volá a já s ním nechci mluvit, tak mobil ztiším a počkám, až to ten volající vzdá. Ale pšš! :D
11) Jsem děsný troll. -.-
12) Když jsem nervózní, tak se začnu ládovat cukrem. Kupodivu to pomáhá.
13) Miluju zvířata, ale rodiče mi nedovolí mít doma kočku, psa, králíčka ani jednorožce.
14) Moje oblíbené číslo je číslo 14.
15) Oblíbená barva je modrá.
16) Mám děsný zlozvyk... Když jsem nervózní, tak si loupu kůžičku ze rtů. Snažím se přestat, ale nejde to!
17) Miluju, když mi ráno do okna svítí slunce, já se probudím a ptáčci venku zpívají (ta trapně poetická chvilka...).
18) Nesnáším figurýny. Nevím proč, ale vždycky když okolo nich projdu, tak se mi zatočí hlava.
19) Miluju malé děti. :) Tedy, když jsou hodné. (Jak já se budu starat o své děti, fakt netuším.)
20) Někdy píšu až přehnaně mnoho smajlíků.
21) Jsem neskutečný puntičkář a nesnáším se za to!
22) Nemám ráda lidi, kteří se musí pořád vychloubat a jsou až přehnaně sebevědomí.
23) Miluju soboty, když se probudím a myslím si, že je pátek... Ale on není! :D
24) Jsem člověk, který dost snese, ale na některé věci jsem dost háklivá a to si mě potom nepřejte potkat.
25) Mám ráda svou rodinu, přátele a blízké. Snažím se jim to dávat najevo a užívat si s nimi života, dokud to jde. :)

Já vím, ten poslední fakt je trochu klišé, ale vážně tomu tak je a mělo by to tak být u každého. :) Tak jo. Doufám, že se vám to líbilo a budu ráda, když mi napíšete do komentářů, ve kterých bodech jste se našli a nenašli. :)

About me

1. ledna 2014 v 19:54 | Tez
Tez --> věčný snílek, který stále hledá nové koníčky a věci, co by mohla dělat ve volném čase, takže nestálý člověk. Nesnáší zimu a miluje jaro před létem. Sebestředná, naivní holka, která neumí říkat ne, ale když už se v ní nakupí plno vzteku, dokáže to dát velmi dobře najevo. Plná vtipů, které nikdo nechápe a plná problémů, které nikdo nevyslyší. Když má dobrou náladu má úsměvu na rozdávání a pokud někoho něco trápí, dokáže pomoct, potom se za to ale nenávidí, protože se na ní všichni vykašlou. Nesnáší machry a bárbíny (a že jich kolem sebe má). Velmi tichá, v okruhu blízkých přátel však až moc ukecaná. Nerada se předvádí. Nesnáší týmové sporty, ale gymnastikou nepohrdne. Miluje knížky, horký čaj a hudbu. Ráda fotí, kreslí, zpívá (pouze ve sprše), hraje na kytaru, tancuje a vyrábí různé kravinky, které se nikomu nelíbí... Neuznává chytré kecy od stupidních lidí, i když rozumů má na rozdávání. Nesnáší blbce, kteří moc mluví a miluje inteligentní lidi, kteří umí mlčet. Nesnáší svůj vzhled a neskutečně ji iritují narážky na její výšku (159 cm). Je jí 13 let, ale jméno si nechá pro sebe. Přezdívku Tez si zvolila, protože...prostě proto.
 
 

Reklama